MDA400PC4.2+3.2UA - custom led display screen | LED Display Manufacturer
Common cathode energy-saving power supply/
MDA400PC4.2+3.2UA
Input:AC:100-240V
Output:4.2V/60A  &  3.2V/40A
Size:180*68*26mm
  • Product Details
  • FAQs
  • Packing & Delivery
Q: When will you arrange the production?
Q: What is your accepted payment type?
Q: What logistic forwarder do you usually work with?
Q: What if the Wireless Charging Bundle is not charging my device(s)?
A: 1. Check to ensure that your device is Qi-compliant.
2. Check to ensure that the AC adapter you’re using with the Wireless Charging Bundle has an output of 2A or more.
3. Check to ensure that you are placing your phone on the center of Wireless Charging Bundle.
4. Check to ensure the phone is not in a 5mm or thicker case when charging.
6. The Wireless Charging Bundle’s cable may be faulty. Try using a different cable.
Q: How does the Wireless Charging Bundle charging speed compare to a traditional wired charger?
A: It depends on your device, but wireless charging generally charges at a slower rate.
Q: What is the Wireless Charging Bundle charging speed?
A: Charging speed varies depending on the device. You can expect a maximum charge current of 1A.
Q: What kind of AC adapter should I use with Wireless Charging Bundle?
A: Make sure that the AC adapter that you use has a minimum output of 2A, otherwise your devices may not charge properly.